Cena zlata

12.02.13

Proč nakoupit zlato

I vy se můžete stát držiteli vzácné mince nebo ceněného zlatého slitku. Investiční zlato se stalo symbolem uváženého a rozumného rozložení investičního rizika. Cena zlata kolísá, ale nikdy neztrácí na hodnotě. V roce 2012 se zlato drželo v rozmezí 1.550 dolarů až téměř 1.800 dolarů za troyskou unci. Hmotnost troyské unce - označené Oz je přibližně 31 gramů. Dlouhodobý investor se může spolehnout na trvalý růst, protože každý rok zlato získává na svojí hodnotě.

Cena a kurz zlata

Aktuální světová cena zlata se počítá podle London fix a je vyhlášena dvakrát denně. Týká se obchodů nad 1.000 Oz. Ražené mince nebo slitky vycházejí ze světové ceny, ale obsahují distribuční a výrobní přirážku , které se říká Premium a činí přibližně 4 %. Ražením a označováním zlato získává na hodnotě a kurz zlata se zvyšuje. Každá mince má svůj charakter a slitky certifikáty včetně evidence. Majitel tak má jistotu nákupu i bezproblémového prodeje.

Cena zlata

Dolarová tendence

Hlavní měnou pro obchodování se zlatem je dolar. Aktuální kurz zlata tak závisí nejen na světové ceně, ale také na přepočtu koruny k dolaru. S vývojem ceny zlata se dá zajímavě spekulovat. Cena zlata reaguje na nižší kurz dolaru a zvyšuje svoji hodnotu. Při nižší ceně dolaru tak nakoupíte za vyšší cenu. Proto se vyplatí čekat na vhodnou příležitost a nakoupit zlato v době silného dolaru.

Nejen nabídka a poptávka

Na cenu zlata má vliv nejen nabídka a poptávka. V době ekonomických krizí a inflace zlato stoupá, protože udržuje svoji hodnotu proti papírovým penězům, akciím a nemovitostem. Zlato se nejlépe nakupuje v klidné době, kdy poptávka není tak vysoká. V poslední době je posilován kurz zlata, za kterým stojí světoví producenti. Čína se snaží o založení vlastní burzy cenných kovů a Rusko chce posílit svůj surovinový potenciál. Investor tak v nejbližší době vydělá na skupování zlata a snaze přesunout zájem investorů od cenných papírů krytých zlatem k přímému nákupu investičního zlata.

Potenciál růstu

S nejistotou ekonomického vývoje bude zlato nadále stoupat. Jedna zlatá mince o hmotnosti 1 Oz, která nyní stojí kolem 44.000 Kč během krátkého roku může zaznamenat růst až na 50.000 Kč. Předpověď pro růst kurzu investičního zlata je velice příznivá. Nakupujte investiční zlato a nejen vyděláte, ale navždy ochráníte svůj majetek před ztrátou hodnot. Peníze a bohatství jsou pomíjivé hodnoty, ale cena zlata je trvalá.

Komentáře 

Reklama - odkazy

 

Vestavěné skříně STAKO

Kvalitní, skvěle řešené a zároveň designově povedené vestavěné skříně, šatny, dělící příčky či obývací sestavy naší firmy STAKO zhodnotí Váš dům či byt.


Byt v Praze bez provize

Pronájem bytu v Praze bez provize přímo od majitele.


Beton rychle a jednoduše

Objednejte si beton z pohodlí Vašeho domova. Dopravu i čerpání betonu zajistíme my.


Investiční stříbro/zlato

Nakupte online investiční stříbro / zlato - celosvětově likvidní investiční stříbro / zlato, mince a slitky ze stříbra jako další atraktivní drahý kov, který Vám pomůže zvýšit, nebo alespoň uchovat hodnotu Vašeho majetku.


Potřebujete podlahu do interiéru?

Anhydritové podlahy jsou vhodné pro bytové domy, sportovní haly i administrativní prostory.


Kvalitní vestavěné skříně

Vestavěné skříně s dlouhou záruční dobou a s kvalitním provedením. Společnost Komandor vyrábí skříně na míru parametrům Vašeho příbytku.


Náhradní plnění od profesionálů

Poptejte služby pro náhradní plnění 2017 z oblasti úklidových a bezpečnostních prací od profesionálního dodavatele.


Bezednamiska.cz Vám dodá rychle a za nízké ceny chovatelské potřeby a krmiva.


 Zajišťujeme outsourcing výkonu činnosti data protection officer podle GDPR.


Moderní vestavěné skříně od zkušených odborníků najdete v Praze.


Goldmünzen kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.


Provádíme stěhování firem, obchodních prostorů, kancelářských budov i výrobních závodů.


Environmental services - soil investigation, remediation, laboratory services, waste management, earthworks and many others.

Podložka na jógu z recyklovatelné přírodní gumy v různých barvách a vzorech. Zajišťuje extra stabilitu a přilnavost.

Vestavěná skříň svépomocí. Slož si svou skříň a ušetři.

Chrantě svůj majetek proti inflaci. Nakupte u nás investiční zlato, které je osvobozeno od DPH.